top of page

Sıkça Sorulan Sorular

Bu bölümde aradığın yanıtı bulamazsan, bize telefon ile ulaşabilirsin.
Sevgiler

 

530 257 2623

Soru 1 - Kimler yoga uygulayabilir?

Aldığı nefesi farkeden herkes yoga uygulayabilir. Genel sağlık durumun ile ilgili bir çekincen varsa, önce doktoruna danışman uygun olur.
Sosyal medyada paylaşılan görseller ince, esnek, güçlü bir beden gerektirirmiş gibi gözükse de yoga, herkese uygun bir yaşam disiplinidir ve düzenli uygulanması durumunda incelme, esneme ve güçlenme gibi yan etkileri olabilir. Ancak bu etkiler birer gereklilik ya da hedef değildir.
Yogaya düzenli devam etme niyeti tek başına yeterli tek gerekliliktir.

Soru 2 - Ders ya da üyelik ücreti nedir?

Tek ders, özel ders ve paket ders grup katılım ücretlerine ve aylık yoga programı fiyatlarının tamamına websitemizden ilgili bölümlerden ulaşabilirsin.

Hamak yogası için hamak yoga sayfasına bakabilirsin.

Ücret iadesi yoktur, satınalma sonrası süresi içinde kullanılmayan dersler, kullanılmış sayılır.

Soru 3 - Geç kalırsam derse girebilir miyim?

Ders başlamadan 15 dakika önce gelerek, belki üzerini değişir, elini yüzünü yıkar, diğer yogilerle sohbet eder veya oturup nefesini dinleyerek derse hazırlanırsan, hepimiz için güzel olur. Ders başlamadan 5 dakika önce hala eve giremediysen, önerim içeridekilere duyduğun saygıyı göstererek dersi bölmemen.

Soru 4 - Haftada kaç gün yoga yapmalıyım?

YapMALI diye değerlendirmemeni öneririm. Kaç gün yoga yapmak istersin? Yeni başlıyorsan hafta bir iki gün bile sana şifasını hissettirmeye yetecektir. Zaman içinde daha sık gelmek istersen, ya da kendi ev pratiğin oluşmaya başlarsa şaşırma, çoğumuza öyle oldu.

Soru 5 - Neler getirmeliyim?

Bedenin, zihnin, kalbin.

Diğer ihtiyacın olabilecek malzemeler evde var. 
İstersen yanında bir ter havlusu ve suluk getirebilirsin.

Soru 6 - Derste ne giyeyim?

İçinde rahat hareket edip nefes alabildiğin neyin varsa, o uygun. Hamak yoga derslerimiz için dizler ve koltukaltlarının kapalı olduğu dar ve rahat kıyafetler iyi olur.

Soru 8 - Regl iken yoga yapabilir miyim?

Bu konuya farklı yaklaşımlar var. Cevap aralığı "tabi ki", ile "asla" arasında değişiyor. Belki ilk 2 gün yapmamak ve sonrasındaki günler yin gibi daha yumuşak derslere, bedenini dinleyerek ve iyi gelen pozları yapmayı seçerek katılmak destekleyici olabilir. Kendi bedenin için, zihninin (egonun) seni sürüklemesi halinden uzak, bedenin bilgeliğine açılarak, onun için iyi olanı seçebilirsin.

Soru 7 - Gelmeden önce yemek yesem olur mu?

Gelmeden 2-3 saat kadar önce yemek, kahve, çay tüketimini bırakman, derste hareket ve nefes konusunda seni özgürleştirecek.

Hamak Yoga için gelmeden 1,5 saat kadar önce galete, tost vb. tüketmen ve süt ürünlerinden sakınman faydalı olur.

Soru 8 - Kendi hamağım ile derse gelebilir miyim?

Yogininevi'nde gereksinim duyacağın herşey var. Tercih edersen tabi ki kendi hamağın veya matın ile gelebilirsin. Ders içerikleri ipek hamak için uygundur. Güvenlik ve konfor açısından önerdiğimiz hamak Airarts Hamak'tır ve aşağıdaki ilişimden sipariş edilebilir.

İpek Hamak Siparişi İçin Tıkla

Soru 9 - Üye oldum ama derslere devam edemedim (sağlık, taşınma, yas, iş veya herhangi bir başka nedenle) ücreti iade alabilir miyim?

Ücret iadesi yoktur. Doktor raporu ile istirahat ihtiyacını belgelersen, rapor süresince üyeliğini dondurabilirsin. Rapor bitiminde üyelik süren tekrar otomatik olarak başlar. İstersen üyeliğini bir arkadaşına devredebilirsin, devir durumu üyelik sonlanma tarihini değiştirmez.

bottom of page