top of page
Reformer Workout

Pilates

Özel ve Düet Pilates Derslerimiz


Pilates, Joseph Pilates tarafından kasları güçlendirmek, esnekliği arttırmak ve bedenin genel sağlığını iyileştirmek amacıyla geliştirilmiş bir egzersiz sistemidir. Egzersizler mat veya amaca uygun tasarlanmış özel aletler üzerinde yapılır.

Her yaştaki bireyler pilates egzersizlerinden faydalanabilir.

Genel sağlık durumlarının bu egzersiz sistemine uygunluğu hakkında tereddütü, sorusu olanlar, ders satınalmadan önce egzersize uygunlukları ile ilgili doktorlarından görüş alabilir ve doktorun uygun görmediği hareketleri eğitmenine bildirerek egzersiz içeriğinden çıkarılmasını isteyebilir.
 

Pilates egzersiz sisteminin 9 temel ilkesi vardır. Bu ilkeler bütünseldir ve birbirlerinden ayrılamazlar. Yogininevi’ndeki pilates eğitmenleri 9 ilkenin uygulanışını an be an takip ederler, bu sayede egzersizlerin etkileri daha doğru ve hızlı bir şekilde hissedilmeye başlar.

Pilates’in 9 ilkesi şunlardır:

1. Nefes

2. Konsantrasyon

3. Kontrol

4. Merkezleme

5. Kesinlik

6. Dengeli kas gelişimi

7. Ritim ve akıcılık

8. Bedenin bütünsel hareket ettirmek

9. Gevşeme ve esneme

Pilates tek ders ücreti ve deneme dersi ücreti aynıdır: Tek ders 880TL.

Pilates özel ders ücreti, en fazla 4 haftada kullanılmak üzere 8 ders (haftada 2 gün) 5400TL; en fazla 8 haftada kullanılmak üzere 16 ders (haftada 2 gün) 9600TL, nakit, KDV hariçtir.

Düet pilates ders ücreti en fazla 8 haftada kullanılmak üzere 16 ders (haftada 2 gün), kişi başı 7800TL, nakit, KDV hariçtir. Düet pilates ders ücreti en fazla 8 haftada kullanılmak üzere 24 ders (haftada 3 gün), kişi başı 9680TL, nakit, KDV hariçtir.
JUMBO Paket: Düet pilates ders ücreti en fazla 18 haftada kullanmak için 48 ders (haftada 3 gün), kişi başı 17200TL
, nakit, KDV hariçtir.

8 mat grup dersi katılım, 4 hafta veya daha kısa sürede kullanım için 1800TLdir, nakit KDV hariçtir. Mat grup ders gün ve saatlerini sosyal medya hesabımızdan takip edebilirsiniz. Derslere yüzyüze veya online katılabilirsiniz.

Multisport kart sahipleri ders girişlerinde kartlarını okutarak, yüzde 30 indirim ile reformer pilates düet derslerden faydalanabilirler. Mat grup derslerine sadece kart okutarak katılabilirler.

Haftaiçi sabah 13:00, öğle 16:00 arası tüm derslerde yüzde 10 indirim vardır.

Sabah 6:00, 7:00 ve 8:00 dersleri için bu numaradan teklif isteyebilirsin: 530 257 2623. Mesai öncesi pilates ile canlanmak isteyenleri ağırlamaktan memnun oluruz.

Hamile pilatesi, özel ders olarak verilmektedir. Burcu Karakulak tarafından yoga ve pilatesin bir kombinasyonu olarak sunulur. Nadiren ipek hamaktan faydalanılır. Ders süresi 35-45 dakika arasıdır. Daha fazla bilgi için hamileler için özel olan sayfamıza bakabilirsin.


Süresi içinde kullanılmayan dersler, kullanılmış sayılır. Paketin bitiş tarihi ötelenmez.

Ücret iadesi hiç bir koşulda yoktur.

Yogininevi fiyatları değiştirme, kampanya düzenleme gibi her türlü hakka sahiptir. Eğitmen de uygunluk durumuna göre değişebilir.

İndirimler ve kampanyalar birleştirilemez.

Kontenjan dolu olması halinde yeni üyelik alınamaz.

Hamile pilatesi haricinde ders süresi 50 dakikadır. Üye derse geç kaldığında dersin bitiş saati değişmez, geç kalınan süre kadar eksik ders yapılmış olur. Ders saatinden bir süre önce alana giriş yapmanız, dersinizin verimliliği için iyi bir tercihtir.

Dersleri 24 saat öncesinden erteleme ve iptal hakkınız vardır. Derse 24 saatten az kalmışken, herhangi bir nedenden (acil ve beklenmedik, plansız gelişen durumlar, trafik, mesai, yas, seyahat, toplantı, rapor ile belgelenmemiş sağlık durumları, iş değişikliği, taşınma, aileye veya arkadaşlara verilmesi gereken destekler ve benzeri...) erteleme veya iptal yapılamaz, ders kullanılmış sayılır. Sağlık durumunu rapor ile istirahatli olarak belgeleyen katılımcı dersini rapor bitiminde, ortak uygun bir gün ve saatte kullanır. Derslerin disiplinle takibi katılımcının sorumluluğundadır.

Pilates disiplin gerektiren bir egzersiz sistemidir. Düzenli ve doğru uygulama ile size kısa sürede etkisini hissettirmeye başlar. Pilates, yalnızca bedenen değil, zihnen de sizi güçlendirir ve esnetir. Postür kullanımını geliştirir, ağrıları hafifletir veya ortadan kaldırır, sakatlanmaları azaltır veya ortadan kaldırır, koordinasyonu arttırır. Bu etkiler için, nefes farkındalığı ve doğru nefes kullanımı ile tüm ilkelerine uygun şekilde, yetkin eğitmen eşliğinde uygulanmalıdır.

Joseph Pilates'in dediği üzere "İnsan, fiziki durumunu, zihni ile eş zamanlı olarak geliştirmelidir."

Güçlenmeye, esnemeye ve genel sağlığını iyileştirmeye hazırsan,

seni ferah alanımızda, bizimle pilates deneyimine bekliyoruz.

Pilates Ring

Ev'e bekleriz

Ritim İstanbul B Blok Avlu İçi

Formu doldurarak üye olabilirsin.

Teşekkürler, gün ve saatler için sana ulaşacağız.

bottom of page